שמי הוא אילנה,  אני מגיעה מצרפת ויש לי כלבה קטנה בשם צ'וקה. (היא בת 4 שני, מעורבת – חצי פינצ'ר וחצי ג'ק ראסל מהסוג המשוגע).

כבר זמן מה שצ'וקה נוהגת בתוקפנות כלפי כלבים אחרים ולא שולטת בפחד שלה.  רוב הזמן, היא הופכת אלימה ותוקפנית. הרגשתי חסרת כוח והייתי מאוד מתוסכלת מן המקרה שלה, היא לא הייתה מסוגלת לשחק כלל עם כלבים אחרים. רציתי לשנות זאת לטובה ולטובתי.

הדבר הראשון שאני אוהבת בשיטה של רועי הוא הגישה האוהבת והחיובית.  רועי לא ממליץ על שום פעולה והתנהגות "אלימה" כלפי הכלב. לא מכה על האף, לא הרמה של קול או צעקה על הכלב. הוא אומר שפעולות מסוג זה מגבירות את הפחד והתסכול אצל הכלב.

במהלך תהליך האילוף עבדנו עם רועי על הפחד של צ'וקה מכלבים אחרים וכיצד אנחנו יכולים לשנות את ההתנהגות הטבעית הזו. בעקרון, קישרנו את המראה של כלב אחר עם דבר חיובי . במקרה של צ'וקה אוכל היה הכלי (היא ממש חזירה קטנה). חיזקנו את הרעיון שכלבים הם לא איום. התרגיל שביצענו הוא שבכל פעם שהיא מתקשרת עם כלב אחר היא מקבלת תמורה חיובית הכוללת אוכל וחיזוק מילולי.

במהלך השיעורים למדנו טריקים קטנים ועיצות כיצד לקרוא את שפת הגוף של צ'וקה וראינו השתפרות משמעותית בהתנהגות שלה. היום כשהיא הולכת לפארק הכלבים היא כבר לא תוקפת כלבים אחרים. אפילו יותר מכך, היא משחקת בהנאה עם כמה כלבים אחרים. אני מאוד שמחה מן העבודה שלנו עם רועי נורמן ואני ממליצה עליו בחום!

צו'קה במהלך שיעור אילוף כלבים
שנים שצ'וקה פחדה מכלבים אחרים, אך בזכות שיעורי האילוף היא התחילה לשחק עם כלבים אחרים

.(My name is Illana, I’m coming from France and I have a little dog called Tshuka. (she's 4 years old, half pinsher and half Jack Russel, the crazy type

For a while now, Tshuka was aggressive towards other dogs and couldn’t master her fear. Most of the time, it turned into violence and aggression. I felt powerless and I was really sad and frustrated for her cause she was not able to play or even be around other dogs. I wanted to change this for her well-being and mine.

The first thing I love about Roee’s method is the ‘’loving and positive approach’’. As a behaviorist, he’s not recommending any kind of ‘’violence’’ on the dog, no tap on the nose, no raising voice or yelling. He says that it aliments the frustration, misunderstanding or the feeling of fear that the dog experiments.

We worked with Roee on Tshuka’s fear of other dogs and on how we can change the nature her feelings. Basically, we would connect the vision of another dog with something positive. In the case of Tshuka, food was the tool (she’s a real little pig). We reinforced the idea that dogs are not a threat, and each time she would see or interact with a dog she would receive a lot of positive reinforcement through food and verbal support.

Within a few lessons, wise advice, exercises, little tricks on how to read her body language etc. we saw an incredible improvement on Tshuka’s behavior. Today, she’s going to the dog park and she’s not attacking other dogs. Even more than this, she’s playing and enjoying with some dogs. I’m really happy about our work withRoee and I warmly recommend him to you !

להמלצה הבאה