בחירת מאלף כלבים – איך ניתן לבחור את מאלף הכלבים הנכון עבורך?

גור נשכן, כלב שנשאר לבד והורס את הקירות והספות, משיכה בטיולים, רכושנות, תוקפנות, חרדות ועוד ועוד.
אלו הן רק חלק מבעיות ההתנהגות הקיימות אצל חלק מהכלבים, ואם יש לכלבכם דבר מן הבעיות האלה, סביר להניח שתתחילו לחפש מאלף כלבים.
על מה צריך לחשוב כאשר נמצאים בשלב בחירת מאלף כלבים ?
כבר בשיחת הטלפון הראשונה חשוב לשאול- היכן אכש את הסמכתו ואת הידע שלו באילוף כלבים, מה דרך העבודה שלו, וכמה זמן הוא עוסק במקצוע.
בדרך כלל תוכלו למצוא באתר הבית שלו "לקוחות ממליצים", וכמובן חשובה גם הכימיה בינכם שאותה אפשר כבר להרגיש בשיחה, וגם בפגישת האיבחון.
לפני תחילת תהליך האילוף חשוב להבין שבעת התהליך המאלף יגיע פעם בשבוע וייתן לך את הכלים הנכונים לכלבכם, אך האחריות לתרגל ולהתמיד היא שלכם! גם אם תיקחו את המאלף הכי טוב בעולם -לא תשיגו תוצאות אם לא תתרגלו בעצמכם בין השיעורים. המאלף צריך להיות זמין לכל שיחה או שאלה ממכם בתוך שעות העבודה שלו.
לפני שיחת הטלפון למאלף עליכם לגבש גם את מטרות האילוף שאותן תרצו להשיג.
האם הכלב תוקף אנשים זרים שבאים הביתה, מפריע כשאתם אוכלים, או רק תרצו ללמוד איך עושים אילוף בסיסי ?

מתלבט בתהליך בחירת מאלף כלבים? פנה אל רועי נורמן אילוף כלבים לפרטים נוספים
כיצד אפשר ללמד את הכלב פעולות בסיסיות כמו "תן לי יד"? מאלף כלבים יסביר כיצד עושים זאת.

בעת בחירת מאלף כלבים יוצעו בפניכם מספר אפשרויות לאילוף כלבים כיום-
1. אילוף פרטי אצלכם בבית- מפגשים של פעם בשבוע בדרך כלל, יחד עם שיעורי בית בין שיעור לשיעור.
היתרונות: מאלף הכלבים מגיע אליכם הביתה, בהתאם ללוח הזמנים שלכם, לשיעור של שעה בדרך כלל.
זוהי אפשרות גם יותר נוחה לכלב כי האילוף מתבצע בסביבה שהוא רגיל אליה.
הכי מומלץ לדעתי לחינוך גורים, אילוף בסיסי, ורוב בעיות ההתנהגות- חשוב שהעבודה של המאלף תהיה איתכם ומולכם, גם כדי שתדעו מה הוא עושה כל הזמן, וגם כי אחרי שהתהליך נגמר- הכלב נשאר איתכם.
2. אילוף בפנסיון- במקרים של בעיות התנהגות חמורות או חוסר זמן של הבעלים הכלב יישלח לפנסיון ושם מאלפי כלבים יעבדו איתו על הבעיות, שוב חשוב מאוד להתקשר ולבקר ולדעת כל הזמן מה קורה עם הכלב.
3. קבוצות אילוף- יעיל במידה מסוימת , פחות מומלץ לדעתי ,טוב בעיקר במקרים שהאילוף הפרטי חורג ממגבלות התקציב שלכם, את כל בעיות ההתנהגות והאילוף הבסיסי חשוב לתרגל עם הכלב בהתחלה בבית, בסביבה שקטה וסטרילית, ורק בשלב הבא לצאת איתו החוצה לעבודה מול כל הגירויים. בקבוצות מסוג זה לרוב נוכח מאלף כלבים אחד שמבצע את התרגילים כקבוצה יחד עם עוד 5-10 בעלי כלבים.

דבר נוסף שחשוב לשים לב אליו כשאתם בוחרים מאלף כלבים הוא להקפיד שהמאלף שבחרתם לא משתמש בכוחניות כלשהי או באביזרים מכאיבים כלפי הכלב- שרשרת חנק, דוקרנים, קולר חשמלי, שפת גוף מאיימת או אפילו הרמת קול.
עולם האילוף התקדם והיום מבינים ששיטות אלה אולי נראות יעילות במקרים מסויימים, אך פוגעות בקשר בינכם לבין כלבכם, מזיקות לכלב בטווח הקצר והארוך וידוע שהתאוריות שעומדות מאחוריהן לא נכונות ולא רלוונטיות.
אין סיבה לגרום לכלב אי נוחות או כאב כלשהו בשם ה"אילוף"! התהליך אמור להיות כיף, נעים ומוצלח גם לכם וגם לכלבכם.

לאחר שביצעתם את כל השיקולים הנדרשים בעת בחירת מאלף כלבים, החלטתם על המטרות האילוף, עשיתם סקר שוק ומצאתם את מאלף הכלבים המתאים לכם ולכלבכם, נותר רק לאחל לכם

בהצלחה!