אם אתם בעלי כלבים בוודאי רבים מכם מכירים את תחושת אי הנוחות במהלך טיול עם הכלב כשאתם מוצאים עצמכם אוחזים בחוזקה בחגורת הכלב ונמשכים אחריו לעבר כיוונים שונים.  הרבה מכם בוודאי תוהים ומנסים להבין כיצד ניתן לאלף את הכלב לא למשוך ברצועה או להיות ממושמע אליכם במהלך הטיול?

טעויות נפוצות של בעלי כלבים המנסים לחנך את כלבם לא למשוך בטיול

אז מה היא הדרך הנכונה לאלף כלב לא למשוך בזמן הטיול?

הענקת חיזוקים חיובים

מהו חיזוק חיובי ? חיזוק חיובי הוא כל דבר שיגרום להתנהגות שאנחנו רוצים להמשיך, בניגוד לענישה שאינה חיונית לתהליך אילוף כלבכם. בדרך מבוססת חיזוקים חיובים אנחנו נחזק את מה שהכלב עושה טוב, את ההתנהגויות רצויות לנו.

לימוד רגלי

הכלב מושך אותכם בטיול? זה מכיוון שהסביבה מאוד מעניינת אותו, הרבה ריחות ומראות חדשים. אנחנו תמיד נרצה להיות יותר מעניינים בעיני הכלב מאשר הסביבה. למדו אותו שהליכה רגועה לידכם תהיה הרבה יותר מתגמלת בשבילו בעזרת התרגיל הבא: ברגע שהכלב מושך והרצועה נמתחת עצרו, והחזירו את הכלב אליכם עם צליל הסחה או עם השם שלו, ואפשר גם עם ריצה קלה אחורה. ברגע שחזר בקשו ממנו קשר עין וחזקו אותו עם חטיף טעים. חזקו גם כשהרצועה רפויה והוא הולך יפה- במיקום שאתם רוצים אותו.

רתמה נגד משיכות

אביזר נוסף שמאוד מומלץ להשתמש בו  הינו רתמה נגד משיכות, איזיוולק או פרידום שההבדל בין לבין רתמות רגילות הוא שהחיבור לרצועה נמצא מקדימה ( מהחזה של הכלב). ברגע שנחזק במיקום הנכון, כשהרצועה רפויה אנחנו ניצור הרגל בטיולים של הליכה לצדכם ללא משיכות.

הערה כללית- כל התנהגות שנרצה נעשה בהתחלה בתוך הבית – בסביבה סטרילית ללא גירויים ואז נוציא אותה החוצה, תמיד מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בעל רקע בתחום אילוף כלבים.

לקריאה נוספת: